Kategórie

Bábiky

Bábika môže byť vymysleným priateľom dieťaťa, s ktorým si vytvorí svoj vlastný svet, pomocou nej sa oboznamuje s ľudskými citmi alebo sa hrá na život v rodine. Môže sa tak vytvoriť skutočný vzťah, hlavne zo strany dievčat, a môže byť predmetom poskytujúcim bezpečie, ktorý si deti môžu kamkoľvek zobrať so sebou.  A keď sa narodí braček alebo sest...

Bábika môže byť vymysleným priateľom dieťaťa, s ktorým si vytvorí svoj vlastný svet, pomocou nej sa oboznamuje s ľudskými citmi alebo sa hrá na život v rodine. Môže sa tak vytvoriť skutočný vzťah, hlavne zo strany dievčat, a môže byť predmetom poskytujúcim bezpečie, ktorý si deti môžu kamkoľvek zobrať so sebou.  A keď sa narodí braček alebo sestrička, opäť môže dobre poslúžiť (aj pre chlapčekov), veď pomocou nich sa môžu zahrať na to, ako sa ošetruje bábätko.  Bábika a hra s bábikami môže byť užitočná aj na to, aby dieťa prežívalo radosť z opatrovania.

Typy a vlastnosti

V našom internetovom obchode si môžete vybrať z rôznych bábik, máme v ponuke bábiky látkové a rôzne bábiky dokonca aj s funkciami. Pri nákupe zoberte do úvahy, aby bábika nebola príliš veľká pre dieťa.

  • Existujú aj také bábiky, ktoré odporúčame od pol roka veku dieťaťa, po prvýkrát by ste však mali kúpiť mäkkú látkovú bábiku.
  • Bábika je permanentným účastníkom hry na povolania, vtedy sa deti najradšej hrajú s bábikami, ktoré sa podobajú novorodencom. Rôzne spiace, lezúce, prechádzajúce alebo aj tancujúce bábiky umožňujú rôzne hry a činnosti.

Hru s bábikou možno  doplniť aj inými hračkami a príslušenstvom k bábikám ako napríklad:

  • Cumlík, fľaška, alebo vanička pre bábiku.
  • Domček pre bábiku, ktorý je výborný pre rôzne situačné hry.
  • Kočík pre bábiku, ktorý dieťa môže používať, keď už samostatne chodí.
    Kočík pre bábiku sa môže používať aj vonku, ba čo viac, ak dieťa nerado chodí na prechádzky, môžete ho s ním ho aj motivovať, veď určite bude kočík s radosťou tlačiť.
    Je možné vybrať si z viacerých typov, existujú športové aj vaničkové - hlboké kočíky, k niektorým patrí aj prebaľovacia taška alebo iné doplnky. Deťom sa páči tým lepšie, čím viac sa podobá na „skutočný” detský kočík. Na konci hry sa môže poskladať na úplne malý rozmer.
  • Vajíčko, ktoré odporúčame zhruba od dvoch rokov. Dieťa sa s ním môže zahrať doma alebo si ho môže zobrať so sebou, keď cestujete autom. Dobrým nápadom sa stane, keď dieťa nerado sedí vo vlastnej autosedačke – bude ho to motivovať, keď aj jeho obľúbená bábika používa sedačku.

 Pri kúpe hračiek vždy berte do úvahy vek a vývojový stupeň bábätka.

Viac

Bábiky   29 produkty

na stranu
Zobraziť 1 - 20 z 29 položiek
Zobraziť 1 - 20 z 29 položiek