Kategórie

Filter

Kategórie

Zľavnené produkty

Drevené hračky

S drevenými hračkami sa hrali už aj naše babičky a prababičky a aj napriek tomu, že dnešná doba praje skôr interaktívnym hračkám, hračky z dreva nestratili na obl'úbenosti a majú svoje stále miesto v izbách detí všetkých vekových skupín.

Drevené hračky majú dlhú históriu, v podstate sprevádzajú človeka od nepamäti. Iné boli hračky bohatých a iné...

S drevenými hračkami sa hrali už aj naše babičky a prababičky a aj napriek tomu, že dnešná doba praje skôr interaktívnym hračkám, hračky z dreva nestratili na obl'úbenosti a majú svoje stále miesto v izbách detí všetkých vekových skupín.

Drevené hračky majú dlhú históriu, v podstate sprevádzajú človeka od nepamäti. Iné boli hračky bohatých a iné chudobných, čo je samozrejmé, no jedno mali spoločné - boli tu vždy pre radosť detí.

Práca s drevom pri výrobe hračiek pre deti je krásna už len preto, že ide o prírodný materiál, ktorý sa dá rôzne opracovávať - rezať, vydlabávať, brúsiť a pod. Drevo je na dotyk príjemné, voňavé a dá sa povrchovo rôzne upravovať - farbiť, moriť, lakovať, skrátka samé zaujímavé veci pre veľkých aj malých. Drevené hračky majú aj pomerne dlhú životnosť, a to je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo sú obľúbené v dnešnej dobe.

Drevené hračky sú nielen pojem ale aj veľká láska malých a veľkých, dokážu zaujať, vykúzliť úsmev a rozžiariť detské tváričky a to je to hlavné.

Internetový obchod Najhracky.sk má pre Vás pripravenú širokú ponuku drevených hračiek rôzneho druhu, ako napríklad: drevené kocky, drevené vláčiky a autodráhy, drevené domčeky pre bábiky, dekorácie z dreva, maňušky pre bábkové divadlo, drevené puzzle, nájdete tu taktiež spoločenské hry vyrobené z bambusu, l'udové hračky a množstvo iných vel'mi milých drevených hračiek.

Za povšimnutie stoja aj Didaktické hračky z dreva, ktoré rozvíjajú jemnú detskú motoriku, logické myslenie, fantáziu a deti majú možnosť hravou a zábavnou formou oboznámiť sa s prostredím okolo nás.

Pevne veríme, že si aj Vy vyberiete z našej širokej ponuky drevených hračiek tú pravú hračku, ktorá prinesie vel'a radosti a zábavy z hry Vašim detičkám.

Drevené hračky verzus plastové hračky

Je hneď niekoľko dôvodov, prečo by ste pri kúpe hračiek mali uprednostniť drevo pred plastom. Uvedieme si aspoň tie najzávažnejšie.

Najmä najmenšie deti dávajú hračky často do úst. No a práve „kvalitné“ čínske plasty určite nie sú tým, čo by ste chceli vidieť v ústach vášho dieťaťa. Avšak drevené hračky sú zdravotne absolútne neškodné. Navyše, kvalitné drevené hračky sú maľované ekologickými farbami. Preto sa nemusíte obávať, keď ich dieťa občas vezme do pusy.

Ak už spomíname ekológiu, určite zaváži aj fakt, že hračky z dreva tak nezaťažujú životné prostredie ako tie plastové. Skôr či neskôr každá hračka skončí v odpade. V prípade drevenej hračky to bude zrejme neskôr, keďže sú tieto hračky veľmi odolné. A navyše, v prírode sa drevo na rozdiel od plastu rozloží!

Pre mnohých starostlivých rodičov je dôležité nielen to, aby hračka dieťa zabavila. Záleží im aj na tom, aby dieťa niečo naučila. Práve drevené hračky to dokážu. Väčšinou sú totiž veľmi „jednoduché“, ako napríklad drevené kocky, a tak rozvíjajú kreativitu a vlastnú fantáziu dieťaťa. Alebo dokážu pozitívne vplývať aj na motoriku a pohybové schopnosti tých najmenších detí.

Majú hračky z dreva aj nevýhody?

Ak máme byť úprimní, musíme si povedať aj o nevýhodách drevených hračiek. Existujú vôbec nejaké?

Pre niekoho môže byť nevýhodou ich vyššia cena. Treba však zohľadniť to, že vydržia omnoho dlhšie a sú kvalitnejšie ako plastové hračky. Ak sú navyše ručne vyrábané, za vyššou cenou stojí originalita a krása každej vyrobenej hračky. Takže sa dá povedať, že aj táto nevýhoda je v konečnom dôsledku vlastne výhodou!

Tak čo, akú hračku svojmu dieťaťu kúpite nabudúce?

Viac

Drevené hračky   1236 produkty

Podkategórie

na stranu
Zobraziť 1 - 20 z 1236 položiek
Zobraziť 1 - 20 z 1236 položiek