Kategórie

Zľavnené produkty

JAVA stavebnice

Stavebnica JAVA bola jednou z najobľúbenejších detských stavebníc v Československu v 60. a 70. rokoch minulého storočia. Bola dovážaná z Maďarska, kde bol princíp spojovacích prvkov patentovaný maďarským inžinierom Jeno Paksym. V tejto dobe konkurovala v obľúbenosti československej stavebnici Merkúr predovšetkým pre jednoduchšie spájanie jednotl...

Stavebnica JAVA bola jednou z najobľúbenejších detských stavebníc v Československu v 60. a 70. rokoch minulého storočia. Bola dovážaná z Maďarska, kde bol princíp spojovacích prvkov patentovaný maďarským inžinierom Jeno Paksym. V tejto dobe konkurovala v obľúbenosti československej stavebnici Merkúr predovšetkým pre jednoduchšie spájanie jednotlivých prvkov. Iné obdobné stavebnice, napr. Lego či Seva, v tejto dobe v predaji v SR ešte neboli. Seva vznikla až v roku 1979, Lego nebolo do ČSSR dovážané až do 80. rokov minulého storočia.

V roku 1974 však boli práva na výrobu stavebnice JAVA Maďarskom predané do Nemeckej spolkovej republiky a výroba v Maďarsku tak bola zastavená. S tým tiež skončil aj dovoz tejto stavebnice do ČSSR.

Výroba v Západnom Nemecku (a neskôr v zjednotenom Nemecku) pokračovala až do roku 2008, neskôr pod obchodným názvom Plasticant. Výrobca však od používania patentu na začiatku 21. storočia upustil, a tak bolo po určitom čase opäť možné výrobu v Maďarsku obnoviť. Stalo sa tak roku 2010.

 

Viac

JAVA stavebnice   10 produkty

Zobraziť 1 - 10 z 10 položiek
Zobraziť 1 - 10 z 10 položiek